روغن دنده خودرویی

روغن صنعتی چیست؟

روغن صنعتی چیست؟

روغن های نفتی مورد استفاده در صنعت برای روغن کاری ماشین آلات ، ابزار و… استفاده می شود. روغنهای صنعتی بعضاً حاوی روغنهای گیاهی می باشد که به عنوان مواد افزودنی و همچنین آنتی اکسید کننده ، ضخیم کننده و ضد خوردگی برای بهبود کیفیت خدمات خود برخوردار هستند. طیف وسیعی از روغن های صنعتی به طور مداوم با مارک های جدید ، به ویژه روغن های مصنوعی (به عنوان مثال ، سیلیکون ، پلی استر و فلوئیدروکربن) وجود دارد که کاربردهای مختلفی دارند.

فروش روغن صنعتی

شرکت سانا شیمی البرز با توجه به فعالیت خود در زمینه فروش روغن های صنعتی و همکاری با شرکت های بزرگ ایرانی مفتخر است که تمامی محصولات برندهای ایرانی و خارجی را با نازلترین قیمت موجود در بازار به مصرف کنندگان گرامی ارائه دهد و با فروش روغن صنعتی های بهران ، ایرانول ، پارس ، سپاهان ، شل ، توتال ، بی پی ، فوکس ، موبیل و… توانسته ایم حجم انبوهی از بازار ایران را با افتخار به خود اختصاص دهیم، در این مقاله ما علاوه بر فروش روغن صنعتی از میانگین قیمت روغن صنعتی و همچنین تاریخ پیدایش روغن تا نحوه استفاده و پیشرفت و همینطور مزایا و موارد کاربرد آن را خدمت شما ارائه می دهیم.

خوب می پردازیم به ادامه مطلبمون تا از بحث اصلی فاصله نگیریم ، روغنهای صنعتی با توجه به ویسکوزیته به انواع سبک ، متوسط ​​و سنگین تقسیم می شوند.

روغنهای سبک

روغنهای سبک ، با ویسکوزیته 5-10 در دمای 50 درجه سانتیگراد و نقاط کمترین دما تا 25 درجه سانتیگراد ، برای روانکاری ماشین های پر سرعت و کم بار استفاده می شوند. این گروه شامل روغن L (velosite) و روغن T (benzinatum) است که برای روغن کاری فریم های ریسندگی و مضاعف در صنعت نساجی ، برای اسپیندلهای ( برشکاری محور دوار ) تراشکاری فلزی و موتورهای پر سرعت با قدرت کم استفاده می شوند. روغن جداکننده L برای روغن کاری جداکننده های سبک؛ روغن خیاطی برای چرخ خیاطی ، اتصال ، و ماشین های بافندگی؛ و روغن ابزار MVP (نقطه ریختن -60 درجه سانتیگراد) ، برای نظارت بر روانکاری و اندازه گیری ابزار می باشد.

روغن های متوسط

روغنهای صنعتی متوسط ​​، با ویسکوزیته 10 تا 50 در دمای 50 درجه سانتیگراد و نقطه ریزش کم در 30 درجه سانتیگراد ، برای روانکاری ماشین آلات با سرعت متوسط ​​و زیر بارهای متوسط ​​استفاده می شوند. این گروه شامل روغنهای روان کننده اسپیندل و دستگاه ، روغن جداکننده T است. این روغن ها در بسیاری از بخش های صنعت (صنایع سبک ، فلزکاری و غیره) مورد استفاده قرار می گیرند ، در درجه اول برای روانکاری یاطاقان در موتورهای الکتریکی کم مصرف و در سیستم های هیدرولیک ماشین آلات فلزکاری مورد استفاده قرار می گیرد.

روغن های سنگین

روغنهای صنعتی سنگین ، با ویسکوزیته 10 تا 30 در دمای 100 درجه سانتیگراد و نقاط ریختگی نسبتاً زیاد ، برای روغن کاری تجهیزات صنعتی که با سرعت کم و تحت بارهای سنگین کار می کنند ، به کار می روند ، به عنوان مثال ، تجهیزات پرس و تجهیزات دنده ای و کرم.

علاوه بر سه گروه ذکر شده در بالا ، روغنهای صنعتی همچنین شامل روغنهای ابزار ، با ویسکوزیته نسبتاً بالا  10 تا 20 در دمای 50 درجه سانتیگراد و نقاط ریختگی پایین تا 70 درجه سانتیگراد برای روانکاری دستگاه و اندازه گیری دستگاه هستند. 

روغنهای توربینی ، با ویسکوزیته 20 تا 50 در دمای 50 درجه سانتیگراد و نقاط کمترین دما تا 15- درجه سانتیگراد و داشتن توانایی آنتی اکسید کننده و تمیز کننده خوب ، برای روانکاری یاتاقان ها و قطعات جانبی در آب و توربین های بخار با روغن کاری با گردش روغن مورد استفاده قرار می گیرد.

روغن های کمپرسور ، که با ثبات بالا ، نقطه فلش بالا (210 درجه الی 270 درجه سانتیگراد) و ویسکوزیته بالا (10 تا 20  در دمای 100 درجه سانتیگراد) مشخص می شوند ، برای روغن کاری کمپرسورهای برگشتی و چرخشی و دمنده.

گروه آخر شامل روغنهای یخچال و فریزر برای کمپرسورهای روان کننده در دستگاههای برودتی: KhA (فریگوس) ، برای کمپرسورهای آمونیاک و دی اکسید کربن و KhF-12 (دمای نقطه 40- درجه سانتیگراد) و KhF-22 (دمای 60- درجه سانتیگراد) ، برای کمپرسورهای Freon می باشد.

روغنهای هیدرولیک گروه خاصی از روغنهای صنعتی هستند. آنها در سیستم های مختلف هیدرولیکی مانند سیستم ترمز وسایل نقلیه موتوری و در درایوهای هیدرولیک ماشین آلات به عنوان مایعات کار استفاده می شوند و همه آنها دارای نقاط ریختگی کم (پایین تا 70- درجه سانتیگراد) ، درجه بالایی از خلوص هستند. ، و پایداری اکسیداسیون بسیار عالی می باشند.

روان کننده های صنعتی و انواع آنها چیست؟

“روانکار” اصطلاح بسیار متداول در صنعت ماشین آلات است. روان کننده دقیقاً چیست ، چگونه از آن استفاده می شود و کاربردهای آن چیست؟ سوالات زیادی در مورد روان کننده ها وجود دارد ، در اینجا جواب همه آنها وجود دارد.

اول و مهمتر از همه ، روانکاری چیست؟ این فرایند کنترل اصطکاک ، سایش و پارگی ، اتصال یا از بین بردن رطوبت با معرفی یک فیلم کاهش دهنده اصطکاک بین سطوح در حال تماس ، در تماس است. همچنین گرمای ناشی از ساییدگی را کاهش می دهد. روان کننده های صنعتی می توانند یک مایع ، جامد ، نیمه جامد یا یک ماده پلاستیک باشند که از مواد مختلف زیادی می توان برای روغن کاری یک سطح استفاده کرد. روغن و گریس رایج ترین آنها است ، بیشتر روان کننده های مورد استفاده در صنعت دارای پایه آلی یا معدنی هستند. روانکارها همچنین می توانند مشکلات مختلفی را که در ماشین آلات صنعتی از انواع مختلف یافت می شود را بر طرف کنند.

روان کننده های صنعتی

روان کننده های صنعتی اساساً به عنوان مؤلفه هایی مانند مایعات ، گریس ها و مایعات تعریف می شوند ، آنها در طیف گسترده ای از تجهیزات و برنامه های کاربردی استفاده می شوند. بیشتر روان کننده های صنعتی شامل روان کننده های مصنوعی ، امولسیون ها ، روغن های نفتی یا معدنی هستند. آنها بیشتر در هوافضا ، اتومبیل ، صنایع نظامی و خدمات دریایی مورد استفاده قرار می گیرند ، روان کننده های صنعتی همچنین ترکیبی از اجزای با دقت همسان ، روغن پایه و مواد افزودنی هستند که برای تعیین رفتار هنگام استفاده ، هم از نظر عملکرد و هم عمر طولانی تر ترکیب می شوند.

روان کننده ها بیشتر برای کاهش ساییدگی و پارگی مواد در حالی که باعث کاهش اتصال و اصطکاک می شوند مورد استفاده قرار می گیرند. در برخی شرایط شدید ، ممکن است ضمن افزایش شرایط حرارتی ، مقاومت الکتریکی را نیز جلوگیری کرده و از آن بکاهیم ، روان کننده ها به دلیل خواص آن ایده آل هستند. این موضوع می تواند از خوردگی در هر دو سطح داخلی و خارجی جلوگیری کند.

یکی دیگر از کیفیت روغن های صنعتی قابلیت حمل انرژی حرارتی برای کاربردهای مختلف از جمله فلزکاری ، خنک کننده دستگاه و گرمایش فرآیند انواع روان کننده های صنعتی طبقه بندی شده عمده روانکارها به وجود آورد.

انواع روان کننده های صنعتی

4 طبقه بندی عمده روانکارها وجود دارد

 • روان کننده های مایع
 • روان کننده های نیمه جامد
 • روان کننده های جامد
 • روان کننده های مصنوعی

هر گروه دارای لیستی از روان کننده ها است که به طور معمول مورد استفاده قرار می گیرند.

روغن ها

روغن ها روان کننده های بسیار متداول هستند ، که مایعات نازک از زنجیره پلیمرهای طولانی با مواد افزودنی برای خواص اضافی اضافی هستند.

طیف گسترده ای از روانکارها شامل روغن های هیدرولیک ، روغن دنده ، روغن های کمپرسور ، روغن های طولانی مدت توربین ، روغن های سیلندر ، روغن های برودتی ، مایعات فلزی ، روغن های دریایی ، ترکیبات ترسیم سیم ، روغن های موتور اتومبیل ، روغن های دنده ای ، مایعات انتقال ، روغنهای قالب ریخته گری ، روغنهای قالب ، روغنهای خنک کننده ، روغنهای حرارتی ، روغنهای صنعتی و اتومبیل و غیره و سایر روغنهای صنعتی خاص جهت کاربردهای خاص مطابق با آخرین مشخصات استاندارد BIS و بین المللی وجود دارد که خوشبختانه تمامی این محصولات در سانا شیمی البرز با بهترین قیمت به فروش می رسد و شما می توانید از خدمات و ارسال رایگان ما بهره مند شوید.

مواد افزودنی رایج شامل آنتی اکسیدان ها برای جلوگیری از اکسیداسیون روغن ، مهار کننده های خوردگی برای جلوگیری از خوردگی قطعات و مواد شوینده برای جلوگیری از رسوب زدایی از مواد هستند. این زنجیره های طولانی به سختی نمی توانند از بین سطوح پالایش شوند ، و روغنها را به عنوان یک سد لغزنده بین آنها مفید می کنند. وزن روغن با ویسکوزیته آن مشخص می شود. هرچه تعداد این تعداد کمتر باشد ، روغن نازک تر و راحت تر جریان می یابد.

مواد افزودنی

مواد افزودنی موادی هستند که برای پشتیبانی یا بهبود خواص موجود روغن کاری یا روغن پایه استفاده می شوند. این شامل پایداری اکسیداسیون و ظرفیت حمل بار است. علاوه بر آن ، آنها همچنین می توانند در برابر درجه حرارت کم ، محافظت در برابر خوردگی ، خاصیت خیس کنندگی ایجاد کنند. تولید روان کننده های خاص نیاز به استفاده از ترکیب هم افزایی مواد افزودنی مختلف دارد.

مزایای روان کننده ها

 • اصطکاک را کاهش دهید
 • جلوگیری از سایش
 • جداسازی سطح
 • انتقال حرارت
 • دما را کنترل می کند
 • تجهیزات را از خوردگی و زنگ زدگی محافظت کنید
 • محافظت در برابر ساییدگی
 • آلودگی را کنترل کنید
 • مهر و موم سوخت را تهیه کنید
 • انتقال قدرت

کاربردهای روانکارها

روان کننده ها در بسیاری از صنایع استفاده می شوند. آنها به شرح زیر است:

 • اتومبیل
 • مهندسی
 • اتوماسیون
 • ساخت
 • فرآوری مواد غذایی
 • نفت و گاز
 • پزشکی

روان کننده مشخص خواهد کرد که برای افزودن عملکرد مورد نظر خود ، کدام ماده افزودنی باید به پایه اضافه شود. که عبارتند از :

 • خواص روان کننده خوب
 • ویسکوزیته مناسب
 • پایداری شیمیایی
 • استحکام – قدرت
 • نقطه ریزش
 • Flashpoint یا نقطه آتش سوزی
 • خنثی سازی
 • تمیز کردن

نتیجه

روان کننده ها مواد حمایتی لازم برای اجرای چرخ صنعت هستند. این امر نه تنها باعث کاهش اصطکاک بین سطوح در تماس متقابل می شود بلکه گرمای تولید شده را نیز کاهش می دهد.

روان کننده باید سطوح را از هم جدا نگه دارد ، به عنوان ماده خنک کننده عمل کند ، به اندازه کافی پایدار بماند ، از سطوح محافظت کند و همچنین باید قابلیت تمیز کردن و ظرفیت نگهداری خاک را نشان دهد. بهترین روان کننده ها را با کمک مشاورین فروش روغن صنعتی سانا شیمی البرز انتخاب کنید که تمام این الزامات را برآورده کند.

روان کننده ها اطمینان حاصل می کنند که ماشین آلات به درستی کار می کند. همچنین توصیه می شود ارائه دهندگان مورد اعتماد با سالها تجربه فروش روغن صنعتی را انتخاب کنید.

این تضمین می کند که شما بهترین محصول را برای تجارت خود بدست می آورید. همچنین ، مجموعه ای از روان کننده ها را برای برطرف نمودن نیازهای خود و مزایای تحویل رایگان مجوعه ما به آدرس خود را دریافت خواهید کرد.

صنعت نفت از خاستگاه اخیر نیست ، اما وضعیت فعلی نفت به عنوان یکی از مؤلفه های اصلی سیاست ، جامعه و فناوری ریشه های خود را در اوایل قرن بیستم دارد. اختراع موتور احتراق داخلی بیشترین تأثیر را در افزایش اهمیت نفت نشان داد.

حالا بیایید با هم نگاهی به تاریخ پیدایش نفت ، کشف روغن ، مراحل پیشرفت و استفاده از آن در جهان را با هم مرور کنیم تا متوجه شویم چه کسانی به این موضوع پی بردند تا ما امروزه بتوانیم بسیار راحت نهایت استفاده از روغن را در تمام امور مربوط به آن را بهره مند شویم.

تاریخ اولیه

به گفته هیرودوت ، بیش از چهار هزار سال پیش آسفالت طبیعی در ساخت دیوارها و برجهای بابل به کار رفته بود ، مقادیر زیادی از آن در سواحل رودخانه ایسوس ، یکی از شاخه های فرات ، یافت شد.  و این واقعیت توسط دیودوروس سیکولوس تأیید شده است. هرودوت بهار زمین را در زاثنتوس (جزایر ایونی ، یونان) ذکر کرد.  همچنین ، هرودوت چاهی را برای قیر و روغن در نزدیکی آردریککا در سسیا توصیف کرد. در چین بیش از 2000 سال پیش از نفت استفاده می شد.  یکی از اولین نوشته‌های چینی استناد به استفاده از روغن در حالت خام آن بدون پالایش اولین بار در قرن اول قبل از میلاد در چین کشف شد ، استخراج شد و در چین مورد استفاده قرار گرفت. علاوه بر این ، چینی ها اولین کسانی بودند که از قرن چهارم قبل از میلاد از نفت به عنوان سوخت استفاده می کردند. اولین چاههای نفتی شناخته شده در سال 347 میلادی یا قبل از آن در چین حفر شدند. عمق آنها در حدود 800 فوت (240 متر) عمق داشت و با استفاده از بیت های متصل به قطب های بامبو حفاری شدند.  روغن برای تبخیر آب نمک و تولید نمک سوخته شد. تا قرن 10 ، خطوط لوله گسترده بامبو چاههای نفتی را با چشمه های نمکی به هم وصل می کردند. گفته می شود که سوابق باستانی چین و ژاپن حاوی اظهارات بسیاری در مورد استفاده از گاز طبیعی برای روشنایی و گرمایش است. نفت در قرن هفتم به عنوان آب سوزاننده در ژاپن شناخته شد. دانشمند و مأمور دولتی شن كو از کتاب سلسله آهنگ در كتاب Dream Pool Essays که در سال 1088 نوشته شده است ، کلمه (Shíyóu ، به معنای واقعی کلمه “روغن سنگ”) را برای نفت اختراع کرد که این اصطلاح همچنان در معاصر چینی و ژاپنی مورد استفاده قرار می گیرد. اولین خیابان های بغداد با تار آسفالت شده بود ، برگرفته از نفتی بود که از مزارع طبیعی منطقه قابل دسترسی بود. در قرن نهم میلادی ، میادین نفتی در منطقه اطراف باکو مدرن ، آذربایجان مورد بهره برداری قرار گرفتند. این مزارع توسط جغرافیدان عرب ابو الحسن علی المسادی در قرن دهم و توسط مارکو پولو در قرن سیزدهم توصیف شده است ، که خروجی آن چاه ها را صدها بار کشتی توصیف می کند. تقطیر نفت توسط شیمیدانان پارسی همچون محمد بن زکاریا رازی در قرن 9 به تفصیل شرح داده شده است.

تولید مواد شیمیایی مانند نفت سفید در آلمبیک (العبیق) ، که بیشتر برای لامپ های نفت سفید استفاده می شد. شیمیدانان ایرانی و عرب همچنین برای تولید محصولات اشتعال برای مقاصد نظامی نفت خام را تقطیر کردند. از طریق اسپانیا ، تقطیر تا قرن دوازدهم در اروپای غربی در دسترس قرار گرفت. همچنین از قرن سیزدهم در رومانی حضور داشته و به عنوان păcură ثبت شده است. اولین ذکر نفت در قاره آمریکا در گزارش سر والتر رالی از دریاچه ترینیداد پیچ ​​در سال 1595 رخ می دهد. در حالی که سی و هفت سال بعد ، گزارش بازدید از یک فرانسیسکان ، جوزف دو لا روشه دو علیون ، از چشمه های نفت نیویورک در کتاب تاریخچه ی تاریخ دو کانادا از گابریل ساگارد منتشر شد. پیوند کالم ، فنلاندی متولد فنلاندی ، کارل لینایوس ، پیتر کالم ، در کار خود در سفر به آمریکای شمالی که برای اولین بار در سال 1753 منتشر شد.

تاریخ مدرن

تاریخ مدرن نفت از قرن نوزدهم با تصفیه پارافین از نفت خام آغاز شد. شیمیدان اسکاتلندی ، جیمز یانگ در سال 1847 متوجه یک فرج طبیعی نفت در کارخانه Riddings در آلفرتون ، دربیشایر شد که از آن وی روغن نازک سبک و مناسب برای استفاده به عنوان روغن لامپ را تقطیر کرد ، در همان زمان روغن غلیظ تری مناسب برای ماشین های روانکاری بدست آورد. روغنهای جدید موفقیت آمیز بودند ، اما عرضه نفت از معدن زغال سنگ به زودی شروع به ناکامی کرد (سرانجام در سال 1851 خسته شد). جوان با توجه به اینکه نفت از پشت بام ماسه سنگ معدن زغال سنگ در حال ریزش است ، این تئوری را تأیید کرد که به نوعی ناشی از عمل گرما در درز زغال سنگ است و از این فکر که ممکن است مصنوعی تولید شود. پس از این ایده ، او آزمایشات بسیاری را انجام داد و در نهایت با تقطیر ذغال سنگ ذغال سنگ در گرمای کم ، مایعی شبیه به نفت ، که در هنگام درمان به همان روش روغن seep به محصولات مشابهی موفق شد ، موفق شد. جوان دریافت که با تقطیر آهسته می تواند تعدادی مایعات مفید از آن به دست آورد که یکی از آنها را “روغن پارافین” نامگذاری کرد زیرا در دماهای پایین به ماده ای شبیه موم پارافین تبدیل شده است.

آبراهام پینئو گسنر ، یک زمین شناس زمینی کانادایی فرآیند تصفیه سوخت مایع از زغال سنگ ، قیر و رس های نفتی را توسعه داد. اکتشاف جدید او که او نام آن را نفت سفید گذاشت ، با تمیز تر سوزانده و نسبت به محصولات رقیب مانند روغن نهنگ ارزان تر بود. در سال 1850 ، گزنر شرکت نفت سفید گازسوز را ایجاد کرد و نصب و راه اندازی روشنایی را در خیابان های حلیفاکس و سایر شهرها آغاز کرد. تا سال 1854 ، او به ایالات متحده گسترش یافت و در آنجا شرکت نور گاز سفید نفت سفید آمریکای شمالی را در لانگ آیلند ، نیویورک ایجاد کرد. تقاضا تا جایی افزایش یافت که ظرفیت شرکت وی برای تولید مشکل ساز شود ، اما کشف نفت ، از آنجا که نفت سفید می تواند راحت تر تولید شود ، مشکل عرضه را حل کرد.

قیمت روغن صنعتی در تهران

امروزه با توجه به تورم های اقتصادی اخیر قیمت روغن صنعتی دچار نوسان هایی شده است که برای آگاهی بیشتر از قیمت آن ها شرکت سانا شیمی البرز قصد دارد به بررسی قیمت ها و ارائه لیست قیمت روغن صنعتی می‌پردازد.

روغن صنعتی دارای کیفیت و قیمت های متفاوتی بوده که با توجه به این موضوع این روغن‌ها ابتدا به صورت روغن پایه بوده و بعد با توجه به انواعی از افزودنی ها به روغن های صنعتی استاندارد مورد نطر تبدیل می‌شوند و دارای ویژگی های منحصر به فردی هستند که هر یک کاربرد گوناگونی از دیگری دارد همچنین استفاده انان نیز متفاوت است. به علاوه از ویژگی مشترک آنان نیز روانکاری شان است. کاربرد آنان همچون در انتقال گرما, حرارت , خنک کنندگی و بسیاری از موارد دیگر قابل رویت است. از دیگر کاربرد آن در زمینه صنایع نساجی و کشاورزی است که برای انواع دستگاه ها در این زمینه ها استفاده می شود.  در اینجا می خواهیم به بررسی قیمت فروش روغن صنعتی در برند ها و مدل های مختلف می پردازیم.

این شرکت در تلاش است تا قیمت‌های خود را بر خلاق نوسان ها امروزه در اختیار مشتریان خود قرار دهد تا رضایت و حمایت آنان را به دست اورد همچنین این شرکت کیفیت بالا و مناسب روغن ها را در الویت خود قرار داده است و توجه زیادی به آن دارد. علاوه بر آن سانا شیمی البرز با استفاده از برندهای قدرتمند و معروف روغن صنعتی از جمله روغن شل , توتال ، موبیل ، فوکس ، بهران ، ایرانول ، پارس ، سپاهان و… تقاضای بسیاری از متقاضیان خود را پوشش می‌دهد.

دیدگاهتان را بنویسید

Call Now Button

منو اصلی